ראש פנה - האתר המקיף אודות המושבה ראש פינה

בעריכתו של בן המושבה - חזי שגב

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
באנר

מצפה נמרוד - אתר השחזור ראש פנה

דוא הדפסה PDF
"מצפה נמרוד"  גן הנצחה ועמדת תצפית לנופי הגליל והגולן עוצרי הנשימה ונקודת מוצא לטיולים – בראש פנה,
המצפה נבנה בגלל אהבתו הגדולה של נמרוד לראש פנה ולטבע. נמרוד היה דור רביעי במושבה, והיה מחובר  אליה בכל
נים של נפשו
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה מבקרים במצפה נמרוד
מבט על מצפה נמרוד ממערב למזרח
.
מבט על מצפה נמרוד מצפון לדרום
מצפה נמרוד לפני הבנייה

כשהיה מגיע לבקר בסופי שבוע, עם אשתו-אהובתו איריס ובנו הפעוט עומר, והנחל זרם בערוצו בתוך המושבה, במרחק מטרים ספורים מהבית – היה עוצר את רכבו ומביט בנוף ומקשיב לשכשוך המים כמהופנט. את הדרך הקצרה הביתה היה נוסע במהירות של פחות מקילומטר אחד לשעה, כדי לנשום לתוכו לאט וביסודיות את אווירת המקום הזה שבו גדל.
וא נהרג כשהגן על מושבתו, על בית הוריו, על הנוף שאהב, לאחר שנקרא למילואים בצו 8 במלחמת לבנון השנייה והטנק שלו, שחיפה על טרקטורים שסללו ציר תנועה בכפר עייתה א- שאעב ספג טיל נ"ט. נמרוד וחבריו לטנק נהרגו.
נמרוד עבד בחברת "מייקרוסופט" בתפקיד בכיר ומותו היווה מהלומה קשה גם לחבריו בעבודה
.קסמו האישי, הנעימות והתבונה שהקרין הותירו חותם על כל מי ששהה במחיצתו ולו זמן קצר
יחד עם היותו איש הייטק הוא אהב את החיים הפשוטים, הראשוניים, את החיבור לטבע ולשורשים
"מצפה נמרוד", פינה  ירוקה, הצופה לעבר נופי עמק החולה, רמת הגולן והחרמון, הוקם באתר השחזור בראש פנה, שהנו אתר ארכיאולוגי וכל פיתוח שנערך בו חייב להיות בפיקוח רשות העתיקות.המצפה מכיל בתוכו הן את רוח המושבה והן את רוחו של נמרוד.
אחזקת המצפה, אשר מהווה נקודת מוצא לסיורים מודרכים שנערכים באתר משדרגת את אתר השחזור כולו, כרוכה  בעלויות
נכבדות, נשמח לקבל את עזרתכם ותרומתכם להקמת "מצפה נמרוד" באתר השחזור בראש פנה; מצפה שישמר את קסם התום, אהבת האדם והאהבה לטבע שהיו בנמרוד, עיצוב נעים לעין, רוגע ונוף מרהיב, שיתרמו לתחושת הדינמיקה של החיים הממשיכים.

!כל תרומה תתקבל בברכה
לתרומות:
ח"ן 22222 בנק הפועלים סניף ראש פנה 542
עבור: חזי שגב - מצפה נמרוד ז"ל.
צקים לפקודת: חזי שגב - מצפה נמרוד ז"ל, יש לשלוח לכתובת:
מצפה נמרוד
ת.ד.:1114
ראש פנה 1200
LAST_UPDATED2  
Comments (16)
תלמידי ביה"ס "רבין" קרית ים
16 שלישי, 27 ספטמבר 2011 20:12
אורי יסוד
קרית חיים 25.9.2011


חזי היקר !

בשמם של חניכי "ידידות צהלה" , תלמידי ביה"ס "רבין" בקרית ים , החונכים , מחנכת הכיתה ובשמי , אני

מבקש להביע בפניך את תודתנו והוקרתנו על הביקור המאלף והמאוד מרגש במצפה נמרוד הקרוי על שמו

של בנך ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה והסיור ברחובות ובאתרי היישוב המיוחד הזה ראש פינה שבין

היתר היה המקום הראשון בארץ בו למדו עברית בעברית .

על אף עייפותם (מסיור מוקדם) של התלמידים , הצלחת לרתקם , למשוך את תשומת ליבם ולהעניק להם

תוך כדי הקשבה ראויה לציון , שיעור מאלף במורשת קרב , דבקות במטרה , היסטוריה ונוסטלגיה של

ראשית היישוב בארץ ישראל – ערכים שהם בעלי חשיבות עליונה ברוח "ידידות – צהלה" .

כולנו מחזקים אותך ואת בני המשפחה ביגונכם על אובדנו של נמרוד ז"ל ובטוחים שבעשייתכם הציבורית

להנצחת שמו ובפעילויותיכם הרבות האחרות תמצאו מזור לאובדן הקשה .

שא ברכות חזי ! ושתהייה לך למשפחתך ולנו כולנו , שנה טובה ובריאה , שנזכה לשלום גורף במחוזותינו

ויחדיו נייחל לשובו של גלעד שליט.בברכה

אורי יסוד
רכז "ידידות – צהלה" קריות
אתר מרשים ומקסים
15 שני, 22 אוגוסט 2011 05:31
מירי פסגות


שלום רב,שמי מירי והיום טיילתי עם שלושת ילדיי במושבה הקסומה בטיולנו והגענו למצפה נמרוד עקב סקרנות רבה כי בנינו הצעיר שמו נמרוד.אתר הנצחה מרשים,מקסים,מאפשר חוויה גלילית יוצאת דופן ומלאה באוירה ובחוויה. נהננו ושמחנו לשמוע על סיפורו האישי של נמרוד שערוך בצורה מרתקת ומרגשת.הזלנו דמעה ושוחחנו ארוכות נלהבים מהדרך בה בחרתם להנציח את נמרוד שלכם ומהביצוע הממרתק-מרגש והמושלם!!!!!!!!!!כל הכבוד ויישר כוח. לבטח נדאג לפרסם זאת בקרב מכרינו וחברנו ובכך לחשוף את נמרוד סיפורו והנצחתו לכלל.

הסיור המרתק שעשינו בגשם של יום רביעי.....
14 שישי, 08 אפריל 2011 05:23
אורנה מפציר עשת

שלום חזי, ביום רביעי , 6.4.11 הדרכת אותנו - עמותת תפוח (אורית חנקין היא האשת קשר שלנו) . לאורך כל המסלול ריתקת אותנו, ריגשת אותנו ונגעת בכולנו..... אני מודה שהתביישתי לגשת ולספר לך שבן דודי מדרגה שנייה - הרן לב מקיבוץ מעיין ברוך נהרג גם הוא במלחמת לבנון השנייה והיינו בטריאתלון שנערך באגמון החולה לזכר כל הנופלים מהצפון.... בהצלחה עם המצפה היפה. אנחנו נחזור - בן זוגי, הקטנה שלנו והחמוד\ה שאצלי בבטן.....

תודה על הסיור המאלף
13 שישי, 01 אפריל 2011 10:15
ערן יערי - נטפים

חזי שלום. תודה לך על הסיור המאלף ברחובות ראש פינה. כל הנוכחים בסיור ובמצפה,יצאו ברגשות חזקים מאוד,ובטוחני שיהיו שגרירים טובים של המקום,ויתרמו לשמירת שמו וזכרו של נמרוד לעד. אני מבטיח לשמור על קשר ולהמשיך לבקר במקום. בתקווה שתצליחו להתמודד עם הצער(כפי שלימדת אותנו שיש לומר), ערן יערי וכל צוות נטפים

למטיילים ולשוהים בראש-פינה
12 שני, 14 פברואק 2011 04:35
שולי ודן פולק

למטיילים ולשוהים בראש-פינה, כאורחים לסופ"ש במושבה, בקשנו ללמוד ולהחכים בתולדותיה. הזמנו לעצמנו סיור, ובהיעדר מזמינים אחרים באותה שבת ובאותה השעה, זכינו לסיור פרטי. חזי הוביל אותנו לסיור מדהים - במחוזות ראש-פינה, ובהסטוריה של המושבה והמדינה, באמצעות סיפורי אנשים פרטיים ומיוחדים שבנו אותה וגרו בה. זכינו להכיר את חזי גם כאב גאה לנמרוד ז"ל, ולחוות איתו זיכרון, כאב, געגוע, לצד כוח, הומור וחיוכים. חזי, אנו מודים לך על סיור שנחרט עמוק-עמוק בלבנו. יהי זכרו של נמרוד חי וברוך. שולי ודן פולק.

חבל על דאבדין ולא משתכחין...
11 שבת, 22 ינואר 2011 21:03
גלילית בשחור

משפחת שגב היקרה, ביקרתי עם בעלי בראש פינה אתמול. עלינו למצפה נמרוד צפינו בנוף המדהים..והקשבנו לסיפורי הנופים וסיפורו של נמרוד שלכם. היה מאודדדדדד מרגש ועצוב. כל זמן שהקשבתי להסבר,חזי האבא ישב מאחור ולא ידעתי שהוא אביו. הייתי חנוקה מדמעות והתרגשות..ולא הצלחתי להודות על החשיפה וההיכרות...ורק אמרתי שבת-שלום. אז בהזדמנות זו רציתי להגיד חבל..חבל שאישיות מיוחדת כזו נלקחה מאיתנו ושלא תדעו צער.

תודה רבה
10 שני, 10 ינואר 2011 19:05
טל

שלום רב ביקרנו אני ואשתי במצפה נמרוד לפני זמן מה, ורצינו להודות לכם על האפשרות המיוחדת להכיר אדם שלא היה קשור לחיינו באופן ישיר ובכל זאת סיפורו וסיפור חייו נוגע ומשיק לחיים של כולנו. התרגשנו וחשנו הכרת תודה על עשייתו ועל תרומתו של נמרוד ועל ההצצה הקצרה לחייו שהייתה משמעותית עבורנו. במקום המיוחד שהקמתם פתחתם אשנב להכיר ולזכור מישהו שלא הכרנו, את נמרוד. תודה. טל

תודה
9 שישי, 27 אוגוסט 2010 19:04
גלעד

חזי היקר, אתה ללא ספק אדם מקסים ומחובר לארץ שלנו בטוב וברע. היה מדהים לפגוש אותך ולדבר איתך היום במצפה על שם בנך, נמרוד. הותרת בנו רושם עז והצלחת לרגש את כולנו - מהמבוגרים ועד לקטנים. תמשיך לעשות חייל במפעל ההנצחה לנמרוד ולהתמודד בדרכך המיוחדת. משפחת ברנד (רעננה)

חנוכת מצפה נמרוד
8 שישי, 06 אוגוסט 2010 09:38
Amit Marlov, B.Eng EE, MCSE, MCSA, MCT, MCTS Senior Technology Lead, Marlov Ltd.

חזי, איריס הגדולה, איריס הקטנה, אהוד ועומר היקרים היה מרגש מאוד, המצפה מקסים, אני שמח שהיתה לי הזכות להיות אתכם במעמד מיוחד זה. אני בטוח שאם נמרוד היה רואה את האנשים שהתאספו לכבודו היה מרגיש אהבה רבה וסיפוק גדול. בשוטף, הזכרונות של חוויות משותפות שלי עם נמרוד תמיד איתי, החיוך, הנעימות האינסופית, הנוכחות הכובשת ועוד. תמיד אמרנו במפגשי סגל "האיש והאגדה" כשרצינו להחמיא לחבר, על נמרוד המשפט הזה הרבה יותר מ"תפור". השיר ששר אהוד היה פשוט מדהים, וכששאל אותי שרתי טוב? מיד נזכרתי בנמרוד שהיה ששואל כשהיינו מדברים אחרי הרצאות, חלקן משותפות. אני שולח חיבוק גדול ואוהב ותמיד כאן לצדכם, אם יש משהו שאוכל לעזור בו – אשמח. -עמית

We were deeply touched!
7 ראשון, 01 אוגוסט 2010 16:45
Sarit & Eran
Dear Hezi,

My sister and I met you on Sat. evening on July 31st ,while we stayed in Rosh Pina with our parents, we were so touched when first saw the stone and the photo of your beautiful Nimrod. Then meeting you while viewing the breath taking view from the mitzpa was very emotional.
The short time we spent with you and listened to your story, left us wordless and restless. We than promised - we will tell and send as many people, family and friends from London ,Seattle and Israel to come and be part of the precious diamond and stand next to the shark fin located just underneath the Knaan mountain and over- looking the Hermon mountain and to feel the energy and power of this important place, like we did.
We wish you a peaceful life and never to know any sorrow or pain.
Sarit & Eran
תשובה לאיתי
6 שבת, 24 אפריל 2010 18:08
חזי

היי איתי אין בכלל מה להשוות בין איבוד אב לבן. אני עצמי איבדתי את אבי (אני גם יתום צהל ולא רק אב שכול) ואני יכול להעיד שהכאב על אובדן הבן הוא גדול לעין ערוך מאיבוד האב. אנחנו גודלים תמיד עם הידיעה על הסדר הנכון של הסתלקות מהעולם. אף אחד לא מכין אותנו לאבד ילד. השנה הכאב ביום הזיכרון היה קשה מנשוא וכאשר דיברתי אתכם הייתי תחת השפעה של כדורי הרגעה, זאת היתה האפשרות היחידה שלי להפגש אתכם. מצידי הייתי מוותר על כל ימי הזיכרון כי הכאב איתי כל הזמן ואני לא צריך להיות ביום זיכרון, זה רק מקשה עלי. ביום הזכרון הייתי מעדיף להיות אפילו על הירח, אני בבית הקברות רק בשבילכם ובשביל כל מי שבא להתיחד עם נמרוד אני מקווה שהצלחתי להעביר אליך את המסר. מאחל לך את כל הטוב שבעולם. תגדל למעשים טובים. בידידות חזי שגב.

חזי שלום
5 שישי, 23 אפריל 2010 08:16
איתי

אני מהישיבה בשדה יעקב, נפגשנו איתך ביום הזיכרון... ראשית, רציתי לומר שמאוד התרגשתי מהשיחה שלך, מהפשטות והכנות שאמרת את הדברים. אני בטוח שזה כלל לא פשוט לשתף בסיפורים אישיים ואינטימיים. רציתי לשאול ולא הספקתי, אני יתום מאבא בנסיבות אחרות משלך, אבי נפטר ממחלת סרטן, ורציתי לשאול מה ההבדל (בעניים של אב שאיבד את בנו בצבא) בין יום האזכרה של בינך לבין יום הזיכרון לחללי צה"ל?! האם התחושה היא אותה תחושה או שמא אלו ימים שונים לגמרי... אני לא יודע אם ראוי לשאול כזו שאלה ואני אבין גם אם לא תשיב, אך משהו בתוכי הפציר בי לשאול... כל טוב ובשורות טובות!!

חזי שלום,
4 שני, 12 אפריל 2010 19:11
אמיר

פגשנו אותך במהלך חג הפסח בטיולנו באיזור , שתי משפחות עם ילדיהם הקטנים והסקרנים. הסיפור האישי ואתר ההנצחה של מצפה מול נוף מרהיב הותירו בנו רושם עז . המצפה , הסבריך וזיכרונו של נמרוד יישארו בליבנו . הדרך בה בחרתם להנציח את נמרוד מרגשת ,ובמיוחד החיבור האותנטי שיש בה לנופי הארץ והמקום שבו נמרוד גדל . לאחר שלמדנו על נימרוד וסיפור חייו מתיאוריך ומהאתר , ניכר שדרך ההנצחה מהווה ביטוי הולם לסיפור נוף ילדותו . נמשיך לפקוד את המצפה הנהדר הזה ,בביקורינו הבאים בראש פינה. שלא תדעו עוד צער ושתמצאו את הכוחות להתמודד עם השכול ולהמשיך את חייכם בבריאות ובאושר ככל שאפשר. אמיר

לחזי
3 שני, 05 אפריל 2010 20:16
לימור

פגשנו בך היום במצפה, היית מסביר פנים ושוחחת איתנו ועם הילדים ואפילו צילמת את כולנו יחד... אחרי המפגש לא יכולתי להפסיק לחשוב עליכם, על נמרוד, על הכאב העצום שבאובדן בן ועל הדרך המיוחדת שבה בחרתם להנציח את זכרו. תודה על שחלקת עימנו את סיפור חייו של נמרוד, אתה אדם נהדר ומרגש ואני מאחלת לך ולמשפחתך שתדעו הרבה רגעי אושר. מבטיחים לשוב ולבקר כאשר בניית המצפה תושלם

חזי
2 שני, 29 מרץ 2010 07:46
דנה

פגשנו אותך ביום שישי האחרון, בעת שעלינו למצפה. המפגש איתך הפך את החוויה למיוחדת, מרגשת ואנו נמשיך לשאת אותה עמנו. אין ספק שמעתה הביקורים בראש פינה בכלל ובמצפה נמרוד בפרט כבר לא יהיו אותו הדבר. התרגשנו לשמוע את סיפורך ואנו מודים לך שחלקת אותו איתנו. כל הכבוד על העשייה המדהימה! מקווים שניתקל בך גם בביקורינו הבא...

שלום חזי,
1 שני, 28 דצמבר 2009 16:00
לימור

פגשנו אותך, בן זוגי ואני , ביום שבת האחרון, במצפה נמרוד בראש פינה. הותרת עלינו רושם רב, ומצאנו את עצמנו בדרכנו חזרה למרכז הארץ, משוחחים עליך, ועל הדרך המיוחדת בה אתה ומשפחתך בחרתם להנציח את זכרו של נמרוד. למרות הכאב, אני מקווה שאתם מוצאים נחמה בדרך הנצחה יפה זו. מאחלת לכם הרבה נחת מהנכד, בנו של נמרוד, ושלמרות הקושי תמצאו במפעל ההנצחה שלכם ובחייכם בכלל רגעים רבים של אושר. שמחנו על ההזדמנות להכיר אותך

Add your comment

Your name:
כותרת:
Comment:

הרשמו לקבלת עדכונים!

Keep yourself updated with our FREE newsletters now!